What is FASHİON? “Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermek” Dries Van Noten “Şıklık, üzerinizdeki kıyafetten çok, bir kişilik meselesidir.” Jean-Paul Gaultier “Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir.” Giorgio Armani.'Moda geçer,STİL kalır.COCO CHANEL. Tasarım;konfor ile lüksü;pratik olan beğenileni dengeleyebilmektir.DONNA KARAN. “Elbise bir kadının vücudunun hatlarını takip etmeli, vücut elbisenin hatlarını değil.” Givenchy. “Tüm dünyada kadınlar benzer bir sebeple giyinir, diğer kadınları rahatsız etmek için.” Elsa Schiaparelli. 'Kötü zevki,zevksizliğe tercih ederim.JOHN GALLİANO.“Rahatlıkla, şıklık arasında bir seçim yapmam gerekse, rahatlıkla şıklığı seçerdim.” Florde APANAS. 'Bir kadına doğru ayakkabıyı verirseniz dünyaları bile fethedebilir.MANRİLYN MONROE.“Moda, sadece tahammül etmesi çok zor bir çeşit çirkinliktir, bu yüzden her 6 ayda bir değiştirmek zorundayız.” Oscar WİLDE. 'MODA silinir gider sadece Stil kalır.COCO CHANEL.“Bir kadının en çıplak hali, en iyi giyindiği halidir.”COCO CHANEL."Sadece çok akıllı kadınlar, sade bir stile sahip olmayı başarabilirler." Stendal.Modadan ayrılmayan bir kadın, kendine aşık olmuş bir kadındır. LA ROCHEFOUCAULD.

25 Eylül 2013 Çarşamba

By KILIAN

          LVMH,gelenekten geleceğe uzanan bu moda devi grubununu duymayanımız yoktur.Fransa'nın en zengin adamı Bernart ARNAULT'un sahibi olduğu ve Ceoluğunu üstlendiği bu devasa moda grubunun gelmiş geçmiş en eski konyak markalarından HENNESSY'e adını veren köklü bir aileden gelmektedir.

          1987’de Louis Vouitton ve Moet Chandon ile birleşerek dünyanın bir numaralı lüks devi LVMH’yi (Louis Vuitton Moet Hennessy) oluşturan marka markanın kurucusu Richard Hennesy’nin altıncı kuşak torunu KİLİAN HENNESSY Hani şu 1987’de Louis Vouitton ve Moet Chandon ile birleşerek dünyanın bir numaralı lüks devi LVMH’yi (Louis Vuitton Moet Hennessy) oluşturan marka. Killian Hennessy, markanın kurucusu Richard Hennesy’nin altıncı kuşak torunu.
Killian Hennessy

Kilian markasının diğer markalardan ayırıcı özelliği nedir?
Sofistike ve zamansız lüksü somutlaştırması. Ayrıca yarattığım her koleksiyon uniseks. En önemlisi de birkere şişe aldığınızda tekrar almanıza gerek yok. Kilian’ın her şişesi yeniden doldurabilir özellikte. Yaşam boyu saklanabilir, böylelikle gezegende daha az atık oluşuyor.

Parfüm seçmenin incelikleri

Parfüm seçmek kadınları genelde zorlandığı bir konu. Ne tavsiye edersiniz?
Parfümü teninizde hissetmelisiniz. Kişiliğinizi yansıtmalı, tarzınızı ifade etmeli. Sonuçta etrafınızdakiler güzel koktuğunuzu söylüyorsa hedefi doksandan vurdunuz demektir.

Peki parfümle ten uyumu olduğunu nasıl anlayacağız?
Ten uyumu ve parfüm ilişkisi çok önemli. Bunu en iyi bir parfümü kıyafetinize ve teninize sıktığınızda anlayabilirsiniz. Teninizde hoş kokan bir parfüm kıyafetinizde bambaşka reaksiyon verebilir. Kadınlara tavsiyem tenlerine parfümü sıktıktan sonra bir süre test etmeleri.

Peki parfümü nereye sıkmalıyız?
Parfümü kesinlikle öpülmek istediğiniz yere sıkın. Bileğinize ve boynunuza olabilir. 

(by KİLİAN'ın röportajından bir alıntıdır.)

Bugünkü konuğumuz Kilian ailesinin l'Œuvre Noir serisinden size by KİLİAN Love don't be shy ı tanıtacağım.


 Kadınlar için oryantal bir koku. Kilian Love 2007 yılında üretilmeye başlatıldı. Bu koku arkasındaki burun Calice Becker .
Top notalarda portakal çiçeği esansı, bergamot, pembe biber ve kişniş, 
Orta notalar iris, yasemin, gül, hanımeli ve portakal çiçeği olan; 
Dip notaları misk, vanilya, misk, karamel, şeker ve labdanum vardır.Kilian Parfümleri özel ahşap kutularında bir ay gibi hummalı bir çalışma sonunda üretilmektedir.Yalnızca 50 ml şeklinde piyasa sunulmaktadır.Parfümünüz bittiğinde yeniden parfümü ahşap kutusu ve içindeki şişesiyle almanıza gerek yoktur.Refil doldurma şişelerinden yarı fiyatına temin edebilirsiniz.

Kilian Parfümleri Türkiye'ye getiren niche parfümlerin ana vatanı olan Harvey Nichols ve Brandroom mağazalarında satılmaktadır.

Kendi sitesindeki satış fiyatı 185 €
Türkiyedeki satış fiyatı dolar/euro paritesinde olduğundan değişkenlik göstermektedir.
50 ml fiyatı ahşap kutusuyla beraber 600 tl
50 ml refil 300 tl olarak satılmaktadır.

Genelde tatlı sakız kokusuna benzetenler olmuş bu kokuyu

1 yorum:

  1. merhaba blog içeriğini sevdim ama resim boyutlarını ayarlasan iyi olur biraz göz yorucu sevgiler,
    sedef :)

    YanıtlaSil