What is FASHİON? “Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermek” Dries Van Noten “Şıklık, üzerinizdeki kıyafetten çok, bir kişilik meselesidir.” Jean-Paul Gaultier “Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir.” Giorgio Armani.'Moda geçer,STİL kalır.COCO CHANEL. Tasarım;konfor ile lüksü;pratik olan beğenileni dengeleyebilmektir.DONNA KARAN. “Elbise bir kadının vücudunun hatlarını takip etmeli, vücut elbisenin hatlarını değil.” Givenchy. “Tüm dünyada kadınlar benzer bir sebeple giyinir, diğer kadınları rahatsız etmek için.” Elsa Schiaparelli. 'Kötü zevki,zevksizliğe tercih ederim.JOHN GALLİANO.“Rahatlıkla, şıklık arasında bir seçim yapmam gerekse, rahatlıkla şıklığı seçerdim.” Florde APANAS. 'Bir kadına doğru ayakkabıyı verirseniz dünyaları bile fethedebilir.MANRİLYN MONROE.“Moda, sadece tahammül etmesi çok zor bir çeşit çirkinliktir, bu yüzden her 6 ayda bir değiştirmek zorundayız.” Oscar WİLDE. 'MODA silinir gider sadece Stil kalır.COCO CHANEL.“Bir kadının en çıplak hali, en iyi giyindiği halidir.”COCO CHANEL."Sadece çok akıllı kadınlar, sade bir stile sahip olmayı başarabilirler." Stendal.Modadan ayrılmayan bir kadın, kendine aşık olmuş bir kadındır. LA ROCHEFOUCAULD.

14 Kasım 2014 Cuma

Dior Homme İntense

         Dior Homme İntense, Hafif kadınsı ruj taneleri esintisi,odunsu notalar,çiçeksi bir dokunuş,pudralı,iris (süsen) çiçeği ile size hoşgeldin diyor.Parfümün başlangıcı için oldukça kadınsı bir merhaba diyebilirim.Akabinde eşlik eden İRİS çiceğinin o çikolatamsı vanilyamsı kokusu size eşlik ediyor.Parfümün son sahnesinde bizleri yoğun şekilde erkeksiliği vurgulayan vetiver ve Virginya sedir ağacı karşılıyor.Dior Parfüm Evi için ünlü parfümör François DEMACHY tarafından yaratılmış.

         
Bir çok Niche olarak adlandıracağım üst klasmandaki parfümden koku formu olarak kullanılan malzeme kalitesi özenle seçilen harman olarak daha üst seviyede diyebilirim.Kesinlikle elegant bir parfüm.Edp konsantrasyonda olması ve buna intense (yoğunluğu) eklenince kalıcılığı haliyle sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır.Kesinlikle teenager bir parfüm değil.Tam bir takım elbise parfümü.Bu kokuyu beğenmeyen kadınla evlenilmez gibi sıradışı ve çılgın yorumlara mazhar olmuş bir parfüm :-)

         Olumlu geribildirimleri yüksek bir parfüm.Son derece lüks ve şık.Zerafet ve inceliğin önemli bir derinliğine sahip.26 yaş üzeri herkese rahatlıkla bu parfümü tavsiye edebilirim.Parfümlerim arasında her zaman ana oyuncudur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder