What is FASHİON? “Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermek” Dries Van Noten “Şıklık, üzerinizdeki kıyafetten çok, bir kişilik meselesidir.” Jean-Paul Gaultier “Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir.” Giorgio Armani.'Moda geçer,STİL kalır.COCO CHANEL. Tasarım;konfor ile lüksü;pratik olan beğenileni dengeleyebilmektir.DONNA KARAN. “Elbise bir kadının vücudunun hatlarını takip etmeli, vücut elbisenin hatlarını değil.” Givenchy. “Tüm dünyada kadınlar benzer bir sebeple giyinir, diğer kadınları rahatsız etmek için.” Elsa Schiaparelli. 'Kötü zevki,zevksizliğe tercih ederim.JOHN GALLİANO.“Rahatlıkla, şıklık arasında bir seçim yapmam gerekse, rahatlıkla şıklığı seçerdim.” Florde APANAS. 'Bir kadına doğru ayakkabıyı verirseniz dünyaları bile fethedebilir.MANRİLYN MONROE.“Moda, sadece tahammül etmesi çok zor bir çeşit çirkinliktir, bu yüzden her 6 ayda bir değiştirmek zorundayız.” Oscar WİLDE. 'MODA silinir gider sadece Stil kalır.COCO CHANEL.“Bir kadının en çıplak hali, en iyi giyindiği halidir.”COCO CHANEL."Sadece çok akıllı kadınlar, sade bir stile sahip olmayı başarabilirler." Stendal.Modadan ayrılmayan bir kadın, kendine aşık olmuş bir kadındır. LA ROCHEFOUCAULD.

22 Şubat 2013 Cuma

Victoria Beckham


     Asıl adı Victoria Caroline Adams olan Victoria Beckham, 17 Nisan 1974 tarihinde Harlow , Essex, İngiltere’de doğdu.1991 yılında Surrey şehindeki Epsom ilçesinde olan Laine Tiyatro Sanatları okulunda okudu.


Herkes onu 1990'lı yıllara damgasını vuran Spice Girls adlı müzik grubunun "Posh" lakablı
üyesi olarak tanıdı.

Spice Girl dağıldıktan sonra solo kariyerine devam etmek istese de kariyeri istediği gibi gitmeyince aşkı ve tutkusu olan modaya yöneldi ve New York moda haftasında kendi ismini taşıyan markasını tanıttı.

                        4 Temmuz 1999'da David BECKHAM'la evlendi.
Dublin yakınlarındaki Luttrellstown kalesinde evlendiler.Vera WANG imzalı bir gelinlik giymişti.

                                              ROBERTO CAVALLİ DRESS
           Victoria Beckham, Dolce Gabbana ve yakın dostum dediği Roberto Cavalli için podyuma çıkar. 2004 yılında da Rock and Republic için VB Rocks adında ağırlıklı olarak jean pantolondan oluşan bir koleksiyon hazırlar.


Kısa bir süreliğine Rocawear’ın mankenliğini yapar, Samantha Thavasa adlı mağaza için çanta
ve mücevher tasarlar. Haziran 2006’da DVB adında güneş gözlüğü koleksiyonu hazırlar ve
dünya kupasında kendi tasarladığı gözlüklerle poz vererek bol bol reklamını da yapar.
Yine aynı yıl Intimately Beckham adında bay ve bayan parfümü satışa sunulur.Şubat 2007’de Tom Cruise’nin karısı Katie Holmes için Oscar töreni kıyafetlerini dizayn eder. Victoria Beckham aynı yıl İngiliz Glamour dergisi tarafından Yılın Kadını seçilir.


Victoria için beş belgesel çekilir. Bunlardan ilki, 11 Ocak 2000 tarihinde Victoria’s Secrets adı altında sadece İngiltere’de yayımlanır. İkincisi; 2002 Marta çekilen Being Victoria Beckham adında olup şarkıcının solo kariyerini anlatır. Üçüncüsü; 24 Aralık 2003 tarihinde yayınlan The Real Beckhams, David Beckham’ın Real Madrit’te oynayacak olması sebebiyle çiftin Londra’dan Madrit’e taşınmalarını konu alır. Dördüncüsü 28 Mayıs 2006 tarihinde yayınlandı; Full Length&Fabulous: The Beckham’s World Cup Party Victoria ve David’in nasıl bir Dünya Kupası Partisi verdiklerini anlatan bir programdır ve amacı yardım kuruluşları için para toplamaktır. Sonuncusu ise NBC televizyonu ile 6 bölümlük hazırlanacak olan ve Beckhamların Amerika’ya gidişlerini konu alan Victoria Beckham:Coming to America’dır. Bu program Amerikan basını tarafından oldukça eleştirilse de 16 Temmuz 2007’de yayımlanır ve en çok seyredilen (4,9 milyon Amerikalı tarafından izlenir) üçüncü program olur. Her ne kadar 6 bölümlük planmışsa da bir saat ve tek seferlik bir şov olur. İngiltere’de ise 3,5 milyon insan tarafından izlenir.

Victoria BECKHAM artık bir 'STİL İKONU'dur.Ne yapsa ne giyse her zaman gündem olmayı başarmıştır.       Victoria Beckham imzalı elbisesi kendi defilesinden

                                  Victoria Beckham 2012 koleksiyonundan

                                  Victoria Beckham 2012 koleksiyonu, Louboutin çizmeleriyle


        Emporio ARMANİ DAVİD&VİCTORİA BECKHAM REKLAM Kampanyası


                                         Azılı bir Hermes Birkin çanta koleksiyoncusu                                         Birkinsiz bir Victoria düşünülemez.                                                 Burberry trenchcoat              

                      Trençkotun altına tabiki de LOUBUOTİN gider.Victoria Beckham wearing Balmain, Rolex, Christian Louboutin, Hermès and Loewe
-Bag is HERMES
-Dress is BALMAİN
-WATCH is ROLEX
-Shoes is CHRİSTİAN LOUBOUTİN                                                              Prada Skirt
Victoria Beckham goes shopping in New York


                                                         Prada Gauffre bag                                       

                                                                   Prada

jil sander madame victoria beckham
                                 jil sander dress

                                       CHANEL BAG and DVB sunglasses

 

Marc by Marc Jacobs1 Victoria Beckham Farklı giyim stilleri
                          Marc JACOPS

Maison Martin Margiela
                  Maison Martin Margiela

                       STELLA MC CARTNEY


                                             Karl lagerfeld


                      FENDİ                            HERMES
victoria beckham lunch Kısa Kısa
     V.BECKHAM DRESS and LANVİN SHOEVictoria Beckham Giyim Tarzı9
victoria beckham hermes purse Victoria Beckham and yet another Hermes purse

VictoriaBeckhambyAlexiLubomirski09VictoriaBeckhambyAlexiLubomirski04VictoriaBeckhambyAlexiLubomirski06Victoria Beckham by Alexi Lubomirski 05
Victoria Beckham by Alexi Lubomirski 07
Victoria Beckham by Alexi Lubomirski 08
Victoria Beckham by Alexi Lubomirski 10

                                              DONATELLA VERSACE


Victoria Beckham in London
20891pcn_Beckham
victoria_beckham-5924
Victoria Beckham
victoria beckham 2
VICTORIA
VICTORIA


                                                             PİNK BİRKİN
Posh0
Melaine C and Victoria Beckham
SPL166975_001
    Bugün artık Victoria BECKHAM bir isim değil bir prestij göstergesi bir marka olmuştur.
Victoria Beckham – Hot at 2011 British Fashion Awards in London-02
Victoria Beckham, ünlü moda tasarımcıları Stella McCartney, Tom Ford ve Burberry’yi yenerek prestijli British Fashion Awards’ın (İngiliz Moda Ödülleri) tasarım markası ödülünün bu yılki kazananı oldu. Tören boyunca oldukça gergin olan Beckham, ödülü aldığının açıklanmasının ardından üç kere gözyaşlarına boğuldu. Beckham, “Ağladığım için çok özür dilerim. Çok gerginim, bu benim için çok önemli” dedi.

Victoria Beckham 2011 yılında markası sayesinde yaklaşık 92 milyon dolar (165.7 milyon TL) kazandı. Gelirini yüzde 120 artırdı.

             Victoria Beckham’ın tasarımları, Hollywood aktrislerinden dünyaca ünlü şarkıcılara kadar birçok ünlü ismin kırmızı halıdaki tercihi oluyor. Beckham’dan giyinenler arasında, ABD’li şarkıcılar Jessica Simpson ve Nicole Scherzinger, Alman süpermodel Heidi Klum, ABD’li aktrisler Gwyneth Paltrow, Blake Lively, Drew Barrymore, Cameron Diaz ve Eva Longoria bulunuyor.

Victoria Beckham The 2009 British Fashion Awards at The Royal Courts of Justice.Victoria Beckham The 2009 British Fashion Awards at The Royal Courts of Justice.
                          The 2009 British Fashion Awards at The Royal Courts of Justice


Victoria Beckham The 2009 British Fashion Awards at The Royal Courts of Justice.

Victoria Beckham Victoria Beckham visits the Yves Saint Laurent Boutique in Paris, France.
Victoria Beckham - David Beckham and Victoria Beckham at Gare du Nord
Victoria Beckham - Victoria Beckham at Her Hotel
Victoria Beckham - Victoria Beckham at the Woolmart International Awards

1 yorum: