What is FASHİON? “Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermek” Dries Van Noten “Şıklık, üzerinizdeki kıyafetten çok, bir kişilik meselesidir.” Jean-Paul Gaultier “Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir.” Giorgio Armani.'Moda geçer,STİL kalır.COCO CHANEL. Tasarım;konfor ile lüksü;pratik olan beğenileni dengeleyebilmektir.DONNA KARAN. “Elbise bir kadının vücudunun hatlarını takip etmeli, vücut elbisenin hatlarını değil.” Givenchy. “Tüm dünyada kadınlar benzer bir sebeple giyinir, diğer kadınları rahatsız etmek için.” Elsa Schiaparelli. 'Kötü zevki,zevksizliğe tercih ederim.JOHN GALLİANO.“Rahatlıkla, şıklık arasında bir seçim yapmam gerekse, rahatlıkla şıklığı seçerdim.” Florde APANAS. 'Bir kadına doğru ayakkabıyı verirseniz dünyaları bile fethedebilir.MANRİLYN MONROE.“Moda, sadece tahammül etmesi çok zor bir çeşit çirkinliktir, bu yüzden her 6 ayda bir değiştirmek zorundayız.” Oscar WİLDE. 'MODA silinir gider sadece Stil kalır.COCO CHANEL.“Bir kadının en çıplak hali, en iyi giyindiği halidir.”COCO CHANEL."Sadece çok akıllı kadınlar, sade bir stile sahip olmayı başarabilirler." Stendal.Modadan ayrılmayan bir kadın, kendine aşık olmuş bir kadındır. LA ROCHEFOUCAULD.

7 Mart 2013 Perşembe

Blake Lively

Blake Lively, 25 Ağustos 1987 tarihinde, Los Angeles, Kaliforniya, A.B.D.’de dünyaya geldi.

 Her ikisi de oyuncu olan Ernie ve Elanie Lively çiftinin beş çocuğunun en genci olan Lively, ailesinin diğer bütün üyeleri gibi oyunculuk mesleğinde karar kıldı.
Henüz çok küçük olduğu dönemlerde anne babasının çocuklarını bakıcıya bırakmak istememeleri nedeniyle onlarla beraber oyunculuk kurslarına giden Lively, bu sayede küçük yaşlardan itibaren oyunculuğun püf noklarını öğrenmeye başladı.İlkokula henüz 3 yaşındayken, abisi ile beraber gönderilen Lively, sürekli uyuması ve diğer çocuklarla aynı tempoyu yakalayamaması yüzünden birkaç hafta içerisinde okuldan atıldı. 6 yaşındayken tekrar ilkokula başlayan genç oyuncu, liseden mezun olana kadar toplam 13 kere okul değiştirdi.

Burbank Lisesi’nden mezun olan Lively, Standford Üniversitesi’ne kayıt olmayı
düşünmekteydi; fakat son anda bu kararından vazgeçerek oyuncu olmaya kadar verdi.

Halen üniversite okuma özlemini içinde barındıran genç oyuncu, Gossip Girl dizisinin sona ermesinin ardından bu durumu tekrar düşüneceğini belirtti.Oyunculuğa ilk olarak 1998 tarihli sinema filmi Sandman’deki ufak rolüyle başladı; babasının filmin yönetmeni olması bu rolü almasındaki en önemli faktördü. Sandman’in ardından yedi yıl boyunca hiçbir yapımda rol almayan Lively, 2005 yılında vizyona giren ve de Ann Brashares’in aynı adı taşıyan popüler romanından uyarlanan sinema filmi The Sisterhood of the Traveling Pants’da America Ferrera ve Amber Tamblyn ile beraber rol aldı. 2006 yılında komedi filmi Accepted’da Justin Long ile beraber başrolleri paylaşan Living, aynı yıl vizyona giren korku filmi Simon Says’de de ufak bir rolle hayranlarının karşısına çıktı.2007 yılında vizyona giren Elvis and Anabelle, genç oyuncunun ilk başrol deneyimi oldu. Filme adını veren iki karakterden blumia hastası Anabelle’i canlandıran Lively, rolü için kilo vermek zorunda kaldı.CW kanalında, 2007 Eylül’ünde gösterilmeye başlanan gençlik dizisi Gossip Girl, Blake Lively’ye uluslararası şöhreti getirdi. Ülkemizde de gösterilen Gossip Girl, genç oyuncuyu Holywood’un en çok kazanan isimlerinden birisi haline getirdi.

2009 yılında vizyona giren The Private Lives of Pippa Lee filminde Keanu Reeves ve Wiona Ryder ile beraber başrollerde yer alan Lively,2010 yılında ise Chuck Hogan’ın Prince of Thieves (Hırsızlar Prensi) adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini ünlü oyuncu Ben Affleck’in gerçekleştirdiği korku filmi The Town’un kadrosunda yer aldı.Gossip Girl dizisiyle beraber kendi özel hayatı da magazin gazetecileri tarafından dizideki karakterlere benzer bir şekilde araştırılan, didik didik edilen güzel oyuncu, 2007 yılından bu yana dizide beraber oynadığı genç oyuncu Penn Badgley ile beraber ilişki yaşamakta. 2009 yılında, Maxim dergisi tarafından yapılan anket sonucunda Hot 100 listesinde 33. sırada gösterilen Lively, Gossip Girl dizisinin yayına girdiği 2007 yılından bu yana Cosmo Girl, Teen Vogue, Vanity Fair ve Rolling Stone gibi pek çok derginin kapağını süsledi.


 BLAKE LIVELY photo | Blake Lively
                                                                GUCCİ PARTY


                                          GUCCİ
                          ELİE SAAB
              HELENA  CHRİSTENSEN

 
                CHRİSTİAN LOUBOUTİN
 
                   Chanel Haute Couture
                   Marchesa party
                               Chanel
   Dress MARCHESA Lorraine Schwartz jewels.
                                D&G
                          CHANEL

2009 Emmy Awards

             Blake Lively, in Versace and Lorraine Schwartz jewels.
 
 
                                   Jenny Packham dress & Christian Louboutin pumps
 
 
                ROBERTO CAVALLİ

                                   D&G
 
                                                               BURBERRY
 
                                                                 VERSACE
 
 
                                                    Ten rengi Versace elbisesiyle
 
                       
UPTOWN GIRL photo | Blake Lively
BLAKE LIVELY'S CHEMISE photo | Blake LivelyBLAKE LIVELY photo | Blake Lively
 photo | Blake LivelySUEDE KNEE-HIGH HEELS photo | Blake Lively
BLAKE & RYAN photo | Blake Lively, Ryan Reynolds
LACED UP photo | Blake LivelyFRINGE BENEFITS photo | Blake Lively
ROYAL PURPLE photo | Blake LivelyTUTU CUTE photo | Blake Lively
DROP EVERYTHING photo | Blake LivelyWHITE NIGHTS photo | Blake Lively
CHEER SQUAD photo | Blake LivelyBLAKE LIVELY'S MINI   photo | Blake Lively
BLAKE LIVELY photo | Blake LivelyBLAKE LIVELY photo | Blake Lively
FAMILY MATTERS photo | Blake Lively, Ryan Reynolds
BLAKE LIVELY photo | Blake Lively, Ryan Reynolds
BIG LOVE photo | Blake Lively, Ryan Reynolds
CHAT LINE photo | Blake Lively
THINK PINK photo | Blake Lively
ARM CANDY photo | Blake Lively
 
Celebs in Boots: Blake Lively in Stella McCartney Perforated Thigh High Boots, New York City, January 12, 2010.
                                    Stella McCartney  boot


Blake Lively, Ryan Reynolds
                                          RYAN RAYNOLS ile evlendi.


resim                                                              ELİE SAAB

                      

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder