What is FASHİON? “Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermek” Dries Van Noten “Şıklık, üzerinizdeki kıyafetten çok, bir kişilik meselesidir.” Jean-Paul Gaultier “Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir.” Giorgio Armani.'Moda geçer,STİL kalır.COCO CHANEL. Tasarım;konfor ile lüksü;pratik olan beğenileni dengeleyebilmektir.DONNA KARAN. “Elbise bir kadının vücudunun hatlarını takip etmeli, vücut elbisenin hatlarını değil.” Givenchy. “Tüm dünyada kadınlar benzer bir sebeple giyinir, diğer kadınları rahatsız etmek için.” Elsa Schiaparelli. 'Kötü zevki,zevksizliğe tercih ederim.JOHN GALLİANO.“Rahatlıkla, şıklık arasında bir seçim yapmam gerekse, rahatlıkla şıklığı seçerdim.” Florde APANAS. 'Bir kadına doğru ayakkabıyı verirseniz dünyaları bile fethedebilir.MANRİLYN MONROE.“Moda, sadece tahammül etmesi çok zor bir çeşit çirkinliktir, bu yüzden her 6 ayda bir değiştirmek zorundayız.” Oscar WİLDE. 'MODA silinir gider sadece Stil kalır.COCO CHANEL.“Bir kadının en çıplak hali, en iyi giyindiği halidir.”COCO CHANEL."Sadece çok akıllı kadınlar, sade bir stile sahip olmayı başarabilirler." Stendal.Modadan ayrılmayan bir kadın, kendine aşık olmuş bir kadındır. LA ROCHEFOUCAULD.

10 Mart 2013 Pazar

Hermes Kelly

 
Monako Prensesi Grace Kelly (Grace Patricia Kelly) 12 Kasım 1929 doğdu  ölümü. 14 Eylül 1982), Akademi Ödülü sahibi ABD'li sinema ve tiyatro oyuncusu.

Grace Kelly Monako Prensi III. Rainier ile evlenerek Monaco Prensesi unvanını almıştır. Kelly 14 Eylül 1982 tarihinde geçirdiği bir trafik kazası sonucu 52 yaşında ölmüştür


Pek çok filmde rol alan aktris The Country Girl filmi ile En iyi Kadın Oyuncu Oscarını elde etmiştir.


Helen Rose imzalı dillere destan gelinliği 46 metre ipek 110 metre dantel ve üzerine işlenmiş incilerden oluşuyordu. Başında dantel bir kep ve kepe tutturulmuş kenarları dantel duvağı ve minik zarif el çiçeğiyle duru masum ve göz kamaştıcı duruyor.Robert Dumas'ın Grace Kelly'den ilham aldığı Hermes Kelly çantası o dönem paparazzilerden hamile olan karnını saklamak için kullanması  efsanevi Hermes Kelly modelinin moda dünyasına kazanımı sağladı. 

Catherine Zeta-Jones Kelly çantasıyla
 
                             Britney Spears Kelly bag

    Marc Jacops ve Model Linda Evangelista  Kelly pochette modeliyle

                     Demi MOORE Kelly Pochette                         Kelly Pochette  crocodille

                                                MADONNA


                                                                                                 LARA STONE
Victoria Beckham and Hermes Kelly Bag PhotographVictoria Beckham and Hermes Kelly Bag Photograph
Victoria Beckham Carried Her Hermes Kelly Handbag
Victoria Beckham and Hermes Kelly Bag PhotographVictoria Beckham and Hermes Kelly Bag Photograph
 Victoria Beckham and Hermes Kelly Bag PhotographVictoria Beckham and Hermes Kelly Bag PhotographVictoria Beckham and Hermes Kelly Bag PhotographVictoria Beckham and Hermes Kelly Bag Photograph
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder