What is FASHİON? “Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermek” Dries Van Noten “Şıklık, üzerinizdeki kıyafetten çok, bir kişilik meselesidir.” Jean-Paul Gaultier “Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir.” Giorgio Armani.'Moda geçer,STİL kalır.COCO CHANEL. Tasarım;konfor ile lüksü;pratik olan beğenileni dengeleyebilmektir.DONNA KARAN. “Elbise bir kadının vücudunun hatlarını takip etmeli, vücut elbisenin hatlarını değil.” Givenchy. “Tüm dünyada kadınlar benzer bir sebeple giyinir, diğer kadınları rahatsız etmek için.” Elsa Schiaparelli. 'Kötü zevki,zevksizliğe tercih ederim.JOHN GALLİANO.“Rahatlıkla, şıklık arasında bir seçim yapmam gerekse, rahatlıkla şıklığı seçerdim.” Florde APANAS. 'Bir kadına doğru ayakkabıyı verirseniz dünyaları bile fethedebilir.MANRİLYN MONROE.“Moda, sadece tahammül etmesi çok zor bir çeşit çirkinliktir, bu yüzden her 6 ayda bir değiştirmek zorundayız.” Oscar WİLDE. 'MODA silinir gider sadece Stil kalır.COCO CHANEL.“Bir kadının en çıplak hali, en iyi giyindiği halidir.”COCO CHANEL."Sadece çok akıllı kadınlar, sade bir stile sahip olmayı başarabilirler." Stendal.Modadan ayrılmayan bir kadın, kendine aşık olmuş bir kadındır. LA ROCHEFOUCAULD.

24 Mart 2013 Pazar

Gianvito Rossi

          Sergio Rossi'nin oğlu olan Gianvito Rossi, 2006 yılında açtığı ve kendi ismini taşıyan markasının tanıtımını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirerek 2007 yılında Milan’da 3 Santo Spirito’da 3 tane mağaza açmıştır.


Kısa bir süre içerisinde luxury grup içerisinde kendisine iyi bir yer edinen Gianvito Rossi, İtalyan işçiliğini sanata dönüştüen nadir markalardan biri.
                         


                                      SPRİNG 2012 BOW EMBELLİSHED


                        KİM KARDASHİAN BALMAİN DRESS and Gianvito Rossi

                                    GİANVİTO ROSSİ ANKLE WRAP PUMP 2012
                                               Kate Bosworth  Altuzarra “Laal” dress 
    Gianvito Rossi for Altuzarra black velvet ankle cuff pumps.
                                                                 Gabrielle UNİON         


Kate-Moss--Gianvito-Rossi-1.jpg
4 yorum:

 1. Bu adamın ayakkabılarına bayılıyorum!!!!
  Ama sadece bayılıyorum :)

  YanıtlaSil
 2. Babası usta zanaatkar Sergio Rossi markası çatısı altında birleşmedi.Kendi kimliğini ön plana çıkaran bir Marka yarattı.Ayakkabıların her biri Sanat Eseri niteliğinde gerçekten

  YanıtlaSil
 3. Helal olsun o zaman Gianvito'ya :)
  Tüm paramı ayakkabıya harcayabilirim, ayakkabı görünce ağzım sulanıyor resmen, ama ne yazık ki sadece ayakkabı giyerek yaşamam imkansızzzzzz :(((

  YanıtlaSil
 4. Moda dünyasını ticari bir endüstri olarakta düşünebilirsiniz.Bugün 'SERGİO ROSSİ' markası Printemps Pinault Redoute(Yeni ismiyle KERİNG) çatısı altında hayat bulmaktadır.

  GUCCİ,SERGİRO ROSSİ,BOTTEGA VENETA,YVES SAİNT LAURENT,BOUCHERON,A.MC.QUEEN vs gibi markaları çatısı altında toplamış bulunmakta yeni ismiyle KERİNG grup.

  -Kadınlar için ayakkabı ve çanta Lüxün ve de Statünün sembolü olarak algılanmaktadır.

  YanıtlaSil